Home PHP Scripts Windows 10 İle Yasaklı Sitelere Girmek İçin DNS Ayarı Nasıl Değiştirilir?

Windows 10 İle Yasaklı Sitelere Girmek İçin DNS Ayarı Nasıl Değiştirilir?

298
0

Birçok internet bağlantısında çeşitli sebeplerden dolayı yasaklı sitelere giriş yapma engeli yer almaktadır. Bu noktada yasaklı sitelere girebilmek için bazı programları kullanmanız ya da dns ayarını değiştirmeniz gerekiyor. Yasaklı sitelere giriş yapmak için kullanacağınız programlarda da virüs riski fazlasıyla yer alıyor. Bu yüzden yasaklı sitelere girebilmek için dns ayarlarını değiştirmeniz daha doğru bir yol olmaktadır. Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda bu dns ayarları, Windows’un versiyonlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Yasaklı sitelere giriş dns ayarları Windows 10 için nasıl yapılır sorusuna burada açıklık getireceğiz. İnternet dünyasında her bir bilgisayarın adı ve her sunucunun da yine bir ismi bulunmaktadır. Alan adlarına erişim sağlamamıza dns yardımcı olmaktadır. Rakamlarla oluşturulmuş olan ip adreslerinin karşılığının tespit edilmesine yardımcı olan dns, iletişim kurmamız noktasında bizlere yardımcı olmaktadır. Fakat bazı sitelere giriş yaparken dns ayarlarının değiştirilmesi şarttır. Yasaklı diye tabir edilen platformlara değişiklikten sonra giriş yapabileceksiniz.

Windows 10 Dns Ayarı Değiştirme

Yasaklı sitelere giriş dns ayarları Windows 10 için yapmanız gerekeni sizlere aktaracağız. Öncelikle bilgisayarı açın, ekranın sağ alt kısmında yer alan wifi ya da kablolu ağ bağlantısı ibaresine tıklayın. Ardından karşınıza çıkan pencereden ağ ve internet ayarları sekmesini seçin, sonra açılacak olan ekranda bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir kısmına tıklayın. Karşınıza ağ bağlantıları kısmı geçerek ve burada aktif olarak kullanmakta olduğunuz alana sağ tıklayarak, özelliklere basacaksınız. Kullanmakta olduğunuz ağ bağlantısı burada karşınıza çıkacaktır. Ağ iletişimi alanında İnternet Protokolü Sürüm 4 yazılı kısma tıklayacaksınız. Açılan pencerede aşağıdaki dns ayarlarını kullan diye bir kutucuk olacak, onu seçtikten sonra manuel olarak dns ayarını girerek, yasaklı sitelere erişim sağlayabilirsiniz.

Dns Değişiminden Sonra Her Siteye Giriş Yapılabiliyor Mu?

Yasaklı sitelere giriş dns ayarları Windows 10 için gerçekleştirdikten sonra; daha önce giremediğiniz sitelere sorun yaşamadan erişim sağlayabileceksiniz. Hangi sitede vakit geçirmek istiyorsanız, dns ayarı değişiminden sonra ilgili siteye girebilecek ve orada güven açısından herhangi bir problem olmadan kalabileceksiniz.

Nulled Scripts

Previous articleZiraat İnternet Bankacılığıyla Hayat Daha Kolay
Next articleGoogle Play services 21.39.18 APK Download by Google LLC
Premium wordpress plugins, Download PHP Scripts, Android ios games and Apps, Free and nulled versions Daily Releases!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here